Wynajem kampera to szansa na spędzenie niezapomnianego urlopu. Chociaż ta forma podróżowania oferuje Ci wiele swobody, to jednak są kwestie, o których trzeba pomyśleć. Jedną z nich jest postój. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym jest wildspot.

Wynajem kampera a postoje

Wynajem kampera to doskonały pomysł na spędzenie wakacji lub wypad ze znajomymi. Nic w tym niezwykłego, że ta forma podróżowania zdobyła już tylu zwolenników. W końcu kamper to wolność. Decydując się na tę opcję, możesz zapomnieć o rezerwacjach hoteli, trzymania się jakiekolwiek z góry ustalanego grafiku przez przewodnika czy też zwiedzania miejsc, które Cię nie interesują. I choć wynajem kampera oferuje Ci wiele swobody, to jednak wyjazd tym samochodem wiążę się z ustaleniem pewnych kwestii. Niewątpliwie jedną z nich jest cel podróży, a drugim znalezienie postoju, w którym będziesz mógł pozostawić kamper na noc. Najbardziej popularnymi opcjami są kempingi oraz obszary postojowe, które znajdują się przy trasie. Obie możliwości są, niestety, płatne, ale za to zapewniają Ci miejsce i sprzęt, byś mógł wykonać podstawowy serwis kampera. Wlicza się w to: opróżnienie zbiornika z szarą wodą czy też opróżnienie toalety z fekaliami.

Odpoczynek w magicznym miejscu

Drugą, o wiele chętniej wybieraną przez zwolenników kampera opcją, są wildspoty, czyli dzikie miejsca noclegowe, w których możesz bezpłatnie przenocować. Wildspoty to bardzo piękne, a przede wszystkim ciche miejsca przy trasie lub na uboczu. Co prawda, nie dostarczą Ci one żadnych udogodnień, jakie oferują płatne możliwości, ale przecież te wszystkie aspekty zapewni Ci kamper. Jego wyposażenie umożliwia Ci: wzięcie prysznica lub skorzystanie z toalety. Pamiętaj o tym, by przed zaparkowaniem dowiedzieć się, czy możesz przenocować tam za darmo. Zwróć uwagę na to, czy w okolicy nie ma żadnych znaków, które informują o zakazie postoju kamperem lub też spytaj się o to okolicznych mieszkańców. Rzadko okazuje się, że nie możesz przenocować w danym miejscu, w szczególności w naszym kraju, który jest bardzo przyjazny pod tym względem dla kamperowiczów.

Co znajdziesz we wnętrzu kampera? Jak wygląda w środku? To pytanie niezwykle często pada wśród…

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Sylwester. Choć do pożegnania starego…

Lato powoli kończy się, dlatego też nachodzące dni będą coraz krótsze. Nie oznacza to jednak,…