Lato powoli kończy się, dlatego też nachodzące dni będą coraz krótsze. Nie oznacza to jednak, że jesień nie jest dobrą porą roku na podróże. Wręcz przeciwnie. Ten mieniący się wieloma kolorami okres jest idealną porą, by wybrać się w podróże po naszym kraju lub za granicą. Oczywiście, kamper jest idealnym środkiem transportu na jesienne wojaże. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jak przygotować się do podróży kamperem, gdy za oknem jest jesień.

 

Zanim wyruszysz…

W momencie, w którym kończy się letni sezon, nie warto odstawiać kampera do garażu. Jesienne wojaże również mogą przynieść wiele niezapomnianych wspomnień oraz interesujących przygód. Ogromną zaletą jesiennych wycieczek jest mniejsza ilość turystów, a co za tym idzie niższe ceny. Jednak przed wyruszeniem w podróż, musisz się odpowiednio przygotować. Zanim wyruszysz w drogę, obowiązkowo zrób przegląd samochód campingowego.

Dlaczego sprawdzenie stanu technicznego pojazdu jest takie ważne? Oczywiście, ogromną rolę odgrywają tu kwestie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz mieć pewność, że Ty i Twoi bliscy będziecie bezpieczni na trasie, koniecznie zrób przegląd oraz kontrolę stanu kampera. Drugą kwestią jest… przyjemność jazdy. W końcu nie chcesz, aby Twój kamper stanął na środku drogi i to jeszcze w obcym kraju. Taka usterka podczas drogi generuje nie tylko wysokie koszty, ale przede wszystkim może zepsuć cały wyjazd. A w końcu podróż kamperem ma być przyjemnością, a nie misją szukania serwisu kamperów.

Jeśli nie posiadasz własnego samochodu, postaw na wynajem kampera. W ten sposób ominiesz też wszelkie formalności związane ze sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu. Wypożyczalnia kamperów gwarantuje sprawność pojazdu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

W trakcie jazdy…

Jeśli masz już przygotowany pojazd lub postawiłeś na wynajem kampera, możesz zacząć planować dalszą część podróży. Przede wszystkim sprawdź pogodę miejsca, które jest Twoim celem podróży. W ten sposób nie tylko będziesz wiedzieć, jakie ubrania spakować, ale też dowiesz się, jakiej pogody się spodziewać.

Pamiętaj, że w trakcie jazdy niezwykle istotna jest koncentracja na drodze. Niestety, wraz z nadejściem jesieni pogoda zmienia się na niekorzyść kierowcy. Silny wiatr, opady deszczu lub liście na drodze – to kilka przykładów warunków atmosferycznych, z jakimi musi zmierzyć się kierowca podczas jesiennych podróży. Zachowaj więc czujność i nie jedź szybko. W ten sposób zagwarantujesz sobie i swoim bliskim bezpieczną podróż.

Jesień to także czas problemów z koncentracją. Pochmurna pogoda i niskie ciśnienie często są przyczyną szybkiego zmęczenia. Jeśli więc jesteś jedynym kierowcą, rób krótkie przystanki co kilka godzin jazdy. W ten sposób zregenerujesz siły oraz odpoczniesz (jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku oczu, które bardzo łatwo męczą się o tej porze roku). Nawet krótki odpoczynek pozwoli Ci zachować lepszą koncentrację na drodze – dzięki temu odpowiednio zareagujesz w razie wpadnięcia w poślizg lub innej niebezpieczniej sytuacji.

Co znajdziesz we wnętrzu kampera? Jak wygląda w środku? To pytanie niezwykle często pada wśród…

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Sylwester. Choć do pożegnania starego…

Lato powoli kończy się, dlatego też nachodzące dni będą coraz krótsze. Nie oznacza to jednak,…