Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Sylwester. Choć do pożegnania starego roku zostały ponad dwa miesiące, plany na ten dzień należy czynić z ogromnym zapasem. Dlatego też już teraz wiele osób rezerwuje noclegi, organizuje wycieczki czy wykupuje bilety na imprezy sylwestrowe. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam idealną propozycję na noworoczny urlop lub ferie zimowe. Jeśli lubisz narty i kampery, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

 

Podróż kamperem w zimę?

Utarło się w naszym społeczeństwie, że idealnym okresem, w którym warto podróżować, jest lato. Dlatego też wiele osób decyduje się na wypożyczenie kampera w czerwcu, lipcu bądź sierpniu. A nie są to jedynie miesiące, w którym warto postawić na turystykę. Ostatnio pisaliśmy, jak przygotować się do jesiennego sezonu, dziś chcielibyśmy skupić się na połączeniu, które zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników – mamy tu na myśli wyjazd na narty kamperem. Brzmi jak niemożliwa kombinacja? Nic bardziej mylnego!

Kamper i narty

Wyjazdy na narty są bardzo popularne nie tylko w naszym kraju, ale też w całej Europie. Na świecie jest wielu zapalonych narciarzy, którzy wykorzystują pojawienie się śniegu i chętnie wyjeżdżają do znanych kurortów. Niestety w Polsce pogoda bardzo często płata figle. Ile razy zdarzyło Ci się przyjechać do Wisły lub Szczyrku, by przekonać się, że niewiele spadło śniegu? Czasami brak odpowiedniej pogody potrafi gruntownie zmienić plany. Na szczęście, nie trzeba całkowicie rezygnować z wyjazdu. W momencie, w którym decydujesz się na wypożyczenie kampera, możesz wsiąść do samochodu i pojechać dalej. W ten sposób nie wciąż możesz cieszyć się urlopem oraz miło spędzić czas.

Opcja „kamper + narty” nie jest jedynie idealnym rozwiązaniem, gdy nie dopisuje pogoda. To świetny sposób na ferie zimowe. W momencie, w którym jedziesz na tydzień lub dwa na urlop, możesz połowę czasu przeznaczyć na zjeżdżanie na nartach, a drugą część wykorzystać na wycieczki. Jeśli ta forma podziału Ci nie odpowiada, wtedy możesz inaczej zaplanować wyjazd. Wiele osób jeździ po całym województwie, zatrzymując się tylko przy wybranych stokach narciarskich. W ten sposób zwiedzają Polskę, jednocześnie nie rezygnując ze swojego drugiego hobby.

Plany na Sylwestra

Spędzanie Sylwestra w górach to bardzo popularna opcja. Niestety planowanie trzeba rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. Kilka miesięcy przed końcem grudnia wszystkie noclegi okazują się pozajmowane, ze schroniskami na czele. Czy w takim razie musisz rezygnować z planów? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że zdecydujesz się na wypożyczenie kampera. Wtedy rozwiążesz kwestię braku noclegu, dodatkowo otwierając przed sobą nowe możliwości. Nie będziesz musiał ograniczać się do jednego miejsca – resztę odpoczynku możesz spędzić na zwiedzaniu. Oczywiście, możesz również odwiedzić stok narciarski. Bagażnik kampera jest przestronny, dzięki czemu bez problemu zmieścisz w nim narty.

 

 

Co znajdziesz we wnętrzu kampera? Jak wygląda w środku? To pytanie niezwykle często pada wśród…

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Sylwester. Choć do pożegnania starego…

Lato powoli kończy się, dlatego też nachodzące dni będą coraz krótsze. Nie oznacza to jednak,…